sidearea logo
MTÜ Loodi Mõisa Arendus | Ökoturism
15701
page-template-default,page,page-id-15701,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,side_menu_slide_from_right,qode-theme-ver-10.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.9.2,vc_responsive

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Lood Loodis

1. Müstiline Jutumaja  Loodis Püstmäe lehisepuistu nõlval: kohtumine Piretiga, Eesti esimese elukutselise jutuvestjaga

2. Mulgi Savikojas on kokku saanud loovus ja traditsioon: kohtumine Külliga, kes oma värvika elulaadi vormistab savikojas pilkupüüdvaks kunstiks

3. Majutus ja toitlustus Männiku Metsatalus, kus ootavad maalähedased maitseelamused kodumaisest toorainest ja rahvusliku käsitöö meistrite käe all valminud sisustus tubades.

Elu Soomaal

5. Kohtumine Dagmariga, kes otsustas 8 aastat tagasi vahetada oma kodu Saksamaal välja Soomaa vaikuse ja privaatsuse vastu ning õppida ära ühe maailma raskeimaks peetava keele.

6. Tipu koolimaja uus elu looduskoolina ja suur sõpruskond– aastaid on siin pakutud õppeprogramme ja töötube looduse tarkuste ja traditsiooniliste oskuste tundmaõppimiseks.

7. Rabamatk 2-3 tundi, lumisel ajal räätsadega.

8. Räätsade meisterdamine koos matkaga, 2 päeva, aastaringselt.

9. Pillide meisterdamine, maist septembrini.

11. Sookolli söögituba – peamiselt kohalikust toorainest kodutoidud sõltuvalt päeva pikkusest ja energia kulumisest.

12. Kulinaarne metsaretk koos toidu valmistamisega, sõltuvalt aastaajast.

Soovin osaleda
Külastusinfo ja kaart
Ökoturismist

Ökoturismi idee sai alguse 1960. aastatel, 30 a hiljem tunnistati ökoturism kõige kiiremini kasvavaks turismisektoriks ning WTO (World Tourism Organisation) andmetel on ökoturism ka praegu kõige kiiremini kasvav turismisektor.

Kiire arengu tõttu on üldine ja ühtne arusaam ökoturismist visa -kui mitte võimatu- tekkima. Ökoturism peab sobima eri keskkondade, sotsiaalsete aspektide ja kultuuride jaoks ja seetõttu ongi ta varieeruv. Kõige rohkem on selle definitsioonides leitud viiteid toimumiskohale, rohkuselt teisel kohal oli looduskaitse, kolmandal kultuur, neljandal kohaliku kogukonna tulu ja viiendal haridus. Olulisteks teguriteks ökoturismi mõiste arengus on selle üleilmne levik ning ökoturismi kui keerulise ja paljude huvigruppidega nähtuse olemasolu tunnustamine.

Eestis on  Eesti Ökoturismi Ühendus kasutusele võtnud definitsiooni – ökoturism on vastutustundlik reisimine, mis toetab loodus- ja kultuuripärandi säilimist ning kohalike elanike heaolu.

Turismi ajaloost

Inimajaloo algusest saati on inimesed eri eesmärkidel maailmas ringi rännanud. Juba antiikajal reisisid ühiskonna rikkamad liikmed küll puhkuse, küll lõbu- või teadmistejanu nimel teistesse piirkondadesse. Vana-Rooma ülikud külastasid Vahemere piirkonna kuurorte Baiaes, Pompeis ja Hierapolises, filosoofid võtsid ette retki Aleksandriasse ja Lähis-Ida iidsetesse templitesse.

Enne rongiliikluse arengut oli tänapäevase turismi eelkäijaks nn Grand Tour 17. kuni 19. sajandil, mil Suurbritannia ja Põhja-Euroopa kõrgklassi haritud noormeeste seas oli levinud käia üle-euroopalistel retkedel.  Retked võisid kesta aastaid ja neid nähti ülikoolijärgse haridustee ühe etapina. Reisi eesmärgiks peeti antiik- ja renessansskultuuri pärandite ning Mandri-Euroopa aristokraatlike kommetega tutvumist. Aja jooksul kujunesid välja tüüpilised reisiplaanid, „kohustuslik“ oli järgemööda aega veeta Pariisis, Šveitsis ja erinevates Itaalia linnades. Oma muljed jäädvustati reisikirjades, mis võisid hiljem saada kodumaal müügihittideks.

Tööstusrevolutsioon tõi endaga kaasa raudteedevõrgu rajamise, mis esimest korda ajaloos võimaldas pikemaid reise ette võtta ka kesk- ja hiljem alamklassi liikmetel. Suurbritannias toimusid muudatused kõige varem. Esimene ametlik reisifirma, Cox & Kings, moodustati 1758. aastal. Reisiagentuuride ja massiturismi pioneeriks oli Thomas Cook, kes 1841. aastal hakkas esimesena korraldama ekskursioone. Osavõtt maksis ühe šillingi, see sisaldas rongipiletit ja sõidu kestel sööki ja muusikat. Cookil olid sõlmitud lepingud rongifirmadega, kes vastutasuks sõitjate leidmise eest maksid talle osa piletite tulust. 1855. aastal korraldas ta esimese ekskursiooni võõrsile, kui viis Pariisi maailmanäituse puhul grupi Leicesterist Calais’sse. Järgmistel aastatel hakkas ta juba üle-euroopalisi reise korraldama.